Sigaranın faydaları ve zararları nelerdir ?

Bir tütüncü den geniş anlatım yapacağımız sigara ile ilgili makalemiz de olabildiğince her ince ayrıntısına değinmeye çalışacağız. 13 senedir hayatıma eşlik eden sigara ile yaşadığım süreçleri paylaşacağım. Ülkemizin büyük bir oranı tütün ve sigara içimine sahiptir. Bu yüzdelik oranı günden güne çoğalmakla birlikte yaş olarak da aşşağılara düşmektedir. Sigara içen bir insan bağımlıdır arkadaşlar. Bırakmak çok zordur ki ülke şartlarının çok üst seviyeler de olması gerek bu tamamen biz her ne kadar da zorlasak mutlaka bir yandan dert , sıkıntı eksik olmadığı için bu süreci zorlar duruma sokmaktadır. Burada her sigara içene +1 hak payım vardır.

Sigara içmenin genel anlam da zararları bir hayli vardır. Kişinin bünyesi de önemli tabii bu süreçte. Kimisi 10 sene içer artık onu kullanamaz hale gelir , bir diğer kişi 40 sene içer vucüt bana mısın demez. Biraz da yediğimiz ürünlerle alakalı olmakta ve içtiğimiz sigaranın çeşitleri nikotin oranları , kullandığımız kaliteli , kalitesiz markalar bu çoğalır gider. Tütün sektörün de bir çok alternatif damak zevkine göre seçenek vardır. Ki bunlar da gerçekten tatlı , orta , sert ve aromalı olarak çoğalır.

2020 sigara fiyatlarını duyan zaten bu seneye oranla yeni yıl tütüne talep 2. katı artacak. Sizin paranız olsa da almak zorunuza gidecektir. Şuan da bile tütüne alışmaya çalışan insanlar var yeni zam fiyatlarını gördükten sonra.

Tütüne Başlayacaklara Püf Noktalar

Eğer tütüne yeni başlıyorsanız sizlere ek tavsiyeler ve yönlendirmeler yapabiliriz. Örneğin içtiğiniz markaya göre bir tütün ve marka çeşidi sizlere deneme amaçlı verilir. Ama unutmayınız ilk haftalar vucüt bunu farklı algılayacaktır. Burada iş size düşüyor damak zevkinize göre tam bulamasanız da en yakın olanı seçin ve onun üzerin den kabullendirmeniz daha kolay ve kısa zamanlı olacaktır inanın. Ama burada unutmamanız gereken noktalar vardır. Eğer bir yardım almanıza gerekirse bizlere bu sayfa dan ulaşınız.

Sigara için Alternatif Markalar

Delikli makaronlara alışıyorsanız seçimlerinizi hep bu yönde yapmanız daha doğru olur. Bazısı kırmızı filtre sever bunlar da zaten 2005 makaron olabilir veya kırmızı marla olabilir aynı şekil de calbor ürünlerine de bakabilirsiniz. Beyaz markalar dan zaten president makaronlar , wintor , eyma , calbor slim gibi seçeneklerinizin olduğunu da unutmayınız. Zaten çok kısa zaman da sitemiz de anket oluşturup en kaliteli veya en çok satışı yapılan markaların çoğunluk oranını ölçeceğiz. Yalnız bu süreçte her ürünün orjinal olmasına çok dikkat etmeniz sağlığınız açısın dan çok önemlidir. Her markanın mutlaka yan sanayisi dediğimiz ve içerisin de çok fazla kimyasal ürün barındırdığını da unutmamanız gerekmekte. Etiketleri ve bandrolleri olmasına siz bakmalısınız.

Abdullah

Dürüst , Makaron ve Tütün Toptancısı.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir